Repertoár dechové hudby Poličanka lze rozdělit do několika skupin:
1) Skladby lidové od klasických autorů:
Jedná se o skladby se zpěvem (polky, valčíky, tanga, waltze, mazurky, pochody atd.) od autorů jako např. Vacka, Poncara, Vejvody, Borovičky, Valdaufa, Kmocha, Hašlera, Bláhy apod.).
2) Skladby lidové od současných autorů z Čech a Moravy:
Jsou to zejména skladby se zpěvem od autorů jako např. Pecha, Lipold, Beneš, Dvořák, Holečková, Kubeš, Vlach, Doško, Vrána, Pavel Svoboda, Smišovský, Procházka, Maňas, Ladislav Prudík, Karel Fictum, Pavol Prostredný apod.
3) Skladby taneční:
Naše dechovka má mnoho původně tanečních skladeb v úpravách pro dechovku, např.
Bláznova ukolébavka, Kristýnka, Švihák lázeňský, Za rok se vrátím, Křemílek, Sladké hlouposti, Loudá se půlměsíc, Děti z Pirea, Yesterday, The Rose, Osamělý pastýř, Vítr ví své, Ztrácím svou lásku, My dva a čas, Šenkýřka, Jarošovský pivovar, Asi, asi, Už z hor zní zvon, ŠŠŠ a mnoho dalších.
4) Skladby orchestrální, koncertní:
Jsou to různé polky, valčíky, sousedské, waltze, mazurky, kvapíky, tanga, pochody, polonézy, foxtroty atd. Jsou bez zpěvu, určené pro různé koncerty.
5) Skladby lidové ve vlastní úpravě:
Jedná se o skladby s lidovým nápěvem a textem, na jejichž úpravě se podíleli zejména Eduard Cacek a pan Havlík. Jsou to známé polky a valčíky, např. Stavěli tesaři, Spadl lístek z javora, Když jsem šel včera po rynku, Pod našima okny a mnoho dalších, celkem jich je asi padesát. Jsou určeny zejména k tomu, aby si posluchači zazpívali s dechovkou, protože texty písniček jsou všeobecně známé.
6) Skladby pro církevní slavnosti a pohřby:
Jsou určeny pro církevní slavnosti, průvody, svěcení kostelů, pohřby církevní i občanské. Kapelník vždy dává tyto skladby zákazníkům k dispozici, aby si mohli vybrat. Jedná se např. o velké množství tzv. mariánských a jiných katolických písní, evangelických písní, ale také o mnoho národních skladeb či o výběry z klasických koncertních skladeb.
7) Česká beseda:
Dechová hudba Poličanka nabízí společně s tanečními soubory z Korouhve či z Kamence u Poličky zahrání a zatancování tzv. České besedy. Jedná se o klasický tanec za doprovodu hudby včetně zpěvu, skladba trvá cca 16 minut. Je vhodná zejména pro slavnostní příležitosti.